Svolávací akce pro Hyundai Ioniq Electric a Tucson


Zhruba na hodinu bude muset do autorizovaných servisů zamířit více než 33.000 majitelů elektricky poháněného modelu Hyundai Ioniq a 4.500 majitelů SUV Tucson.

Podle hlášení výstražného systému Rapex A12/00069/22 z druhého týdne 2022, je důvodem svolávací akce s interním kódem „11D138“ možný přechod vozidla do „nouzového“ režimu, kdy začne blikat kontrolka EV Ready, což je doprovázeno sníženou akcelerací a celkovým výkonem. Svolávány jsou vozy vyrobené v období od ledna 2016 do června 2019.Mluvčí společnosti Hyundai Motor Deutschland GmbH ale pro web kfz-rueckrufe.de uvedl, že příčinou připravované aktualizace softwaru a instalace dodatečného zemnícího kabelu jsou stížnosti zákazníků na nedostatečný nebo snížený brzdný výkon. Podle něj je to způsobeno nedostatečnou rekuperací při zpomalování vozidla.

Brzdové třmeny u Tucsonu

Německá centrála korejské společnosti zatím nezveřejnila žádné podrobnosti týkající se další svolávací akce Hyundai. Od poloviny prosince upozorňuje Rapex i Spolkový úřad pro motorovou dopravu (KBA) na „závadu na pravém zadním brzdovém třmenu s omezenou funkcí brzd“. Tato závada se týká modelu Hyundai Tucson a interní kód je „11DC43„.

Postižená SUV byla vyrobena v České republice v období od 21. října do 3. listopadu 2021. Vzhledem k omezenému období výroby je počet dotčených vozů jen asi 4 500.

Zdroj: kfz-rueckrufe.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)