Kouknu doleva, blikám doprava: Hyundai a Kia svolávají přes půl milionu aut kvůli blinkrům


O svolávacích akcích v USA na našich stránkách příliš často neinformujeme. Mapujeme výhradně v Evropě prodávané vozy a upozorňujeme zejména majitele starších aut, aby se o případné minulé svolávačky pro jejich auto sami zajímali. Jak na to, radíme třeba tady.

Některé americké svolávací akce ale stojí za pozornost kvůli své kurióznosti. Představte si třeba, že přijíždíte ke křižovatce. Chystáte se odbočit doleva a dáte logicky levý blinkr. Jenže na autě se rozbliká ten pravý. Právě to se může stát v Americe majitelům některých korejských vozů.Hyundai a Kia svolávají z tohoto důvodu v USA více než 550 000 osobních aut Hyundai Sonata z modelových let 2015 až 2017 a minivanů Kia Sedona z let 2015 až 2017. Hyundai uvádí, že na vině je software, který nemusí správně interpretovat signály z ovládacího modulu. Korejská automobilka zároveň ubezpečuje, že zatím neví o žádných nehodách nebo zraněních způsobených tímto problémem.

Aktualizace softwaru bude samozřejmě provedena bezplatně. Hyundai začne rozesílat zákazníkům dopisy s upozorněním 19. listopadu, majitelům vozů Kia budou dopisy zasílány už od 12. listopadu.

O evropských svolávačkách Hyundai a Kia jsme psali třeba v následujícíchc článcích:-rb-

Zdroj: startribune.com
Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)