Hyundai Tucson a Santa Fe mohou mít problém s eCall systémem (týden 1/21)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Hyundai Tucson + Santa Fe – eCall
– Mercedes Sprinter – tažné zařízení
– Opel Vivaro + Zafira Life – sedadla


Tři svolávací akce pro pět modelů tří značek byly vyhlášeny přes Rapex v 1. týdnu 2021. Po jedné akci mají značky Hyundai, Mercedes-Benz a Opel.

V jednotce eCall modelů Hyundai SantaFe (TM) a Tucson (NX4e) vyrobených v období srpen až listopad 2020 nejsou zaregistrovány informace z VIN kódu vozidla. Pokud je při nehodě aktivován airbag, nelze tyto informace přenést do systému eCall, což způsobí jeho nesprávnou funkci.Zajišťovací mechanismus sedadla nemusí správně zapadnout u dodávek Opel Vivaro a Zafira Life vyrobených v období od září 2019 do března 2020. To může zvýšit riziko zranění v případě nehody.

Svolávány jsou i některé Mercedesy Sprinter vyrobené v listopadu a prosinci 2018. Na tažném zařízení se mohou v místě připojení k vozidlu vytvořit trhliny, které mohou způsobit jeho prasknutí. Může dojít k odpojení přívěsu, což zvyšuje riziko nehody.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 1. týdne 2021

Make, Model (years)Problem
Hyundai Tucson (2020)V jednotce eCall nejsou zaregistrovány informace z VIN kódu vozidla.
Hyundai Santa Fe (2020)V jednotce eCall nejsou zaregistrovány informace z VIN kódu vozidla.
Mercedes-Benz Sprinter (2018)Na tažném zařízení se mohou v místě připojení k vozidlu vytvořit trhliny.
Opel Vivaro (2019 – 2020)Zajišťovací mechanismus sedadla nemusí správně zapadnout.
Opel Zafira Life (2019 – 2020)Zajišťovací mechanismus sedadla nemusí správně zapadnout.

-rb-


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)