Dvě svolávačky Mazda, Škoda Fabia s vadným opěradlem (týden 6/22)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Mazda – airbag, varovná světla
– Škoda Fabia – opěradlo
– Fiat Ducato – obrysová světla
– Renault Zoe – baterie


Pět svolávacích akcí pro pět modelů čtyř značek bylo vyhlášeno přes Rapex v 6. týdnu 2022.

Dvě svolávačky vyhlásila automobilka Mazda, po jedné akci mají značky Fiat, Renault a Škoda – viz tabulka na konci článku.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Více než 160 tisíc vozů Mazda 5 svolává japonská automobilka kvůli nesprávně nakonfigurovanému spínači deaktivace airbagu spolujezdce. V případě bočního nárazu se airbag nemusí aktivovat u aut, která sjela z výrobní linky od února 2005 do září 2010. Druhá svolávačka Mazdy se týká SUV CX-5 vyrobených od května 2018 do září 2020. Kvůli nesprávně vedenému kabelovému svazku může dojít k poruše výstražných světel.

Škoda Fabia se špatně svařeným opěradlem

Opěradlo pravého zadního sedadla je nesprávně svařeno u více než tisícovky Fabií vyrobených od konce února do půlky března 2021. V případě nehody nemusí být cestující v sedadle řádně připoután a může dojít ke zranění. V Česku se svolávačka týká 229 vozů, jak nám v článku Škoda svolává přes 1.000 Fabií kvůli špatně svařenému opěradlu potvrdil tiskový mluvčí automobilky Škoda Auto.Renault svolává ve dvou fázích elektromobil Zoe. Akumulátor může přestat správně fungovat během nabíjecího cyklu nebo při jízdě, což může způsobit vnitřní zkrat a zvýšené riziko požáru. Svoláváno je 733 aut vybavených baterií BT4 XLR (Extra Long Range) a vyrobených na začátku roku 2021.

Přes pět tisíc Fiatů Ducato z roku 2021 může mít nefunkční boční obrysová světla.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 6. týdne 2022

Make, Model (years)Problem
Fiat Ducato (2021)Boční obrysová světla mohou být nefunkční.
Mazda 5 (2005 – 2010)Spínač deaktivace airbagu spolujezdce mohl být nesprávně nakonfigurován.
Mazda CX-5 (2018 – 2020)Kabelový svazek SCR/AWD má specifické vedení kolem krytu nádrže SCR.
Renault Zoe (2021)Akumulátor může přestat správně fungovat během nabíjecího cyklu nebo při jízdě vozidla.
Škoda Fabia (2021)Opěradlo pravého zadního sedadla je nesprávně svařeno.

Kam dál?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)