Mercedes svolává téměř milion aut kvůli možné závadě na brzdách


Automobilka Mercedes-Benz vyhlásila svolávací akci pro téměř milion aut, u kterých by mohlo dojít k selhání brzd.

Problematické mohou být vozy modelové řady ML-Klasse, GL-Klasse a R-Klasse vyrobené v letech 2004 až 2015. Celosvětově se jedná o 993 407 vozidel, z nichž je asi 70 tisíc registrováno v Německu.„Koroze na posilovači brzd může v nejhorším případě vést k přerušení spojení mezi brzdovým pedálem a brzdovým systémem. V důsledku toho by selhala provozní brzda,“ uvádí protokol 011819 německého Spolkového úřadu pro motorovou dopravu (KBA), který akci monitoruje.

Společnost Mercedes-Benz potvrdila svolání vozů v prohlášení pro agenturu AFP a uvedla, že tento krok byl učiněn na základě „analýzy ojedinělých hlášení u některých vozidel“.

„Ve vzácných případech velmi silné koroze by mohlo dojít při obzvláště silném nebo prudkém brzdném manévru k mechanickému poškození posilovače brzd, při kterém by selhalo spojení mezi brzdovým pedálem a brzdovým systémem,“ uvedl Mercedes.

Svolávací akce s interními kódy 4290005 a 4290006 bude zahájena okamžitě. „Do doby, než kontrola proběhne, žádáme naše zákazníky, aby se svými vozidly nejezdili,“ dodává Mercedes v prohlášení pro AFP.

Další milion Mercedesů je svoláván kvůli riziku požáru

V lednu 2022 Mercedes-Benz oznámil svolávací akci pro 850.000 vozů několika modelových řad. Problém je netěsnosti mezi okruhy chladicí kapaliny a podtlakového čerpadla. Pokud chladicí kapalina pronikne k elektrickému přepínacímu ventilu, může v důsledku elektrochemické reakce dojít k přehřátí. U vozidel hrozí nebezpečí požáru a snížení brzdného účinku. O problému jsme psali v článku Riziko požáru: Mercedes rozšiřuje svolávací akci na téměř milion aut. Také v tomto případě doporučovala automobilka omezit používání vozů na nezbytné minimum.Kam dál?


Zdroj: kba-online.de


Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)