Riziko požáru: Mercedes rozšiřuje svolávací akci na téměř milion aut


Mercedes-Benz oznámil svolávací akci pro několik modelových řad v lednu 2022. Nyní byla tato akce rozšířena i pro dieselové modely Vito a V-Class a celkově dosáhla bezmála milionové hranice v počtu svolávaných vozů.

Problém je netěsnosti mezi okruhy chladicí kapaliny a čerpadla, které je ovládáno podtlakem. Pokud chladicí kapalina pronikne k elektrickému přepínacímu ventilu, může v důsledku elektrochemické reakce dojít k přehřátí. U vozidel hrozí nebezpečí požáru a snížení brzdného účinku.Původní svolávačka se týkala téměř 850.000 Mercedesů C-Class, E-Class, G-Class a S-Class, stejně jako modelové řady CLS, GLC, GLE a GLS. Dotčená vozidla byla vyrobena v období od ledna 2017 do října 2021 a jsou vybavena vznětovým čtyřválcem OM654, nebo vznětovým šestiválcem OM656.

Automobilka tehdy doporučovala omezit používání vozů na nezbytné minimum. Psali jsme o tom v článku Máte Mercedesa? Raději ho nechte doma, radí automobilka.

Nyní byla tato akce rozšířena i pro modely Vito a V-Class vyrobené od 16. ledna 2019 do 13. listopadu 2021. Podle KBA se se celosvětově jedná o dalších 131 681 vozú.

V autorizovaném servisu bude provedena aktualizace softwaru a bude vyměněn elektrický přepínací ventil. Předpokládaná doba práce je přibližně jedna hodina, interní kód svolávačky je „VS2KUMIPU„.Kam dál?


Zdroj: autoservicepraxis.deTip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?


Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2022
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2022. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)