Peugeot a Citroen svolávají kvůli opěrkám a přídavnému ohřevu, Mercedes kvůli kameře (týden 24/22)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Citroen, Peugeot – opěrky hlavy
– Citroen, DS, Peugeot – ohřev vody
– Mercedes Vito – couvací kamera


Šest svolávacích akcí pro osm modelů čtyř značek bylo vyhlášeno přes Rapex ve 24. týdnu 2022.

Dvě svolávačky vyhlásily automobilky Citroen a Peugeot, po jedné akci mají značky DS a Mercedes-Benz – viz tabulka na konci článku.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Zajišťovací mechanismus drážky opěrek hlavy k dvojsedadlu spolujezdce může chybět. Přední opěrky hlavy tak nejsou řádně zafixovány a při nárazu mohou být vymrštěny, což zvyšuje riziko zranění. Svolávací akce se týká dodávek Peugeot a Citroen vyrobených od půlky listopadu do půlky prosince 2021. Podle německých zdrojů se závada vyskytuje i u příbuzné Toyoty ProAce, v Rapexu však zatím uvedena není.

Elektrické napájení jednotky ohřívače vody se může při zastavení vozidla vypnout příliš brzy u modelů Peugeot 508, DS7 Crossback a Citroen C5 Aircross. V ohřívači může zůstat palivo, které způsobí jeho kouření a únik, což zvyšuje riziko požáru. Na kontrolu do servisu by měla zamířit auta vyrobená v letech 2018 – 2021.Mercedes-Benz svolává přes 220.000 dodávek Vito, které byly vybaveny zpětnou kamerou. Při nízkých teplotách může kamera zobrazovat nesprávné informace (zamrzlý obraz). Svolávány jsou vozy vyrobené v období 16. 4. 2014 – 23. 7. 2020. Před týdnem přidal Mercedes vany Vito a V-Class na seznam svolávaných vozů při akci, o které jsme informovali v článku: Riziko požáru: Mercedes rozšiřuje svolávací akci na téměř milion aut.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 24. týdne 2022

Make, Model (years)Problem
Citroen C5 Aircross (2018 – 2021)Elektrické napájení jednotky ohřívače vody se může při zastavení vozidla vypnout příliš brzy.
Citroen Jumpy (2021)Zajišťovací mechanismus drážky opěrek hlavy k dvojsedadlu spolujezdce může chybět.
Citroen SpaceTourer (2021)Zajišťovací mechanismus drážky opěrek hlavy k dvojsedadlu spolujezdce může chybět.
DS7 Crossback (2017 – 2021)Elektrické napájení jednotky ohřívače vody se může při zastavení vozidla vypnout příliš brzy.
Mercedes-Benz Vito (2014 – 2020)Při nízkých teplotách může zpětná kamera zobrazovat nesprávné informace (zamrzlý obraz).
Peugeot 508 (2018 – 2021)Elektrické napájení jednotky ohřívače vody se může při zastavení vozidla vypnout příliš brzy.
Peugeot Expert (2021)Zajišťovací mechanismus drážky opěrek hlavy k dvojsedadlu spolujezdce může chybět.
Peugeot Traveller (2021)Zajišťovací mechanismus drážky opěrek hlavy k dvojsedadlu spolujezdce může chybět.

Kam dál?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)