Svolávací akce tohoto týdne:
– Opel Insignia – spojovací tyče
– Toyota ProAce – vyhřívání okna, emise
– Mercedes AMG GT – krátký kabel
Čtyři svolávací akce pro tři modely tří značek byly vyhlášeny přes Rapex v 8. týdnu 2022.
Dvě svolávačky vyhlásila automobilka Toyota, po jedné akci mají značky Mercedes-Benz a Opel – viz tabulka na konci článku.
- Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.
Zadní spojovací tyče mohou v důsledku koroze prasknout u vozů Opel Insignia vyrobených v období 8. 12. 2007 – 26. 7. 2013. Postiženo může být 571.942 a Svolávačky.cz o této akci informovaly s předstihem již na začátku února v článku Opel svolává více než půl milionu starších Insignií kvůli korozi spojovacích tyčí.
- Tip: Znáte datum výroby vašeho auta? V techničáku ho nenajdete
- Tip: TÜV Report 2022 – Nejlepší a nejhorší auta
Dvě svolávačky vyhlásila tento týden Toyota pro dodávky ProAce. První z nich je pro auta vyrobená od června 2016 do května 2017. Kvůli špatně upevněnému kabelu nemusí správně fungovat vyhřívání zadního okna. Druhá se týká aut z období od července 2018 do června 2021. Kvůli chybě ve specifickém softwaru pro kalibraci elektronické řídicí jednotky motoru (ECU) je při zpracování údajů vozidlem poskytnuta nesprávná hodnota.
Mercedes svolává 598 vozů AMG GT Black Series vyrobených od října 2019 do prosince 2021. Délka kabelového svazku snímačů rychlosti předních kol může u nich být nedostatečná a kvůli tahovému zatížení hrozí poškození kabelového svazku při plném natočení kol, nebo plném stlačení/odlehčení odpružení.
Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.
Svolávací akce 8. týdne 2022
| Make, Model (years) | Problem |
|---|---|
| Mercedes-Benz AMG GT (2019 – 2021) | Délka kabelového svazku snímačů rychlosti předních kol může být nedostatečná. |
| Opel Insignia (2007 – 2013) | Zadní spojovací tyče mohou v důsledku koroze prasknout. |
| Toyota ProAce (2016 – 2017) | Kvůli špatně upevněnému kabelu nemusí vyhřívání zadního okna správně fungovat. |
| Toyota ProAce (2018 – 2021) | Chyba ve specifickém softwaru pro kalibraci elektronické řídicí jednotky motoru (ECU). |
Kam dál?





Aktuálně 5193 svolávaček