Renaultu Twingo může odpadnout kapota, u Dodge a Chrysleru přední okno (týden 47/21)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Renault Twingo – kapota
– Dodge, Chrysler – přední okno
– Mercedes – brzdy, požár
– Subaru – Eyesight


Osm svolávacích akcí pro 13 modelů šesti značek bylo vyhlášeno přes Rapex ve 47. týdnu 2021.

Tři svolávačky vyhlásil Mercedes-Benz, po jedné akci mají značky Chrysler, Dodge, Renault, Seat a Subaru – viz tabulka na konci článku.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Vnější plášť kapoty nemusí být řádně spojen s její konstrukcí a kapota se může za jízdy oddělit u více než 165 tisíc Renaultů Twingo vyrobených v období od března 2019 do dubna 2021. Kvůli riziku odpadnutí kapoty svolával Renault modely Twingo už v roce 2017. Tehdy se jednalo o auta vyrobená v letech 2014 – 2015.

Špatně přilepené přední okno může mít přes 23 tisíc vozů modelových řad Dodge Challenger, Dodge Charger a Chrysler 300 vyrobených od října do prosince 2020. Okno by se mohlo oddělit od vozidla a ohrozit posádku nebo vypadnout na vozovku.Mercedes svolává několik modelů kvůli špatně přišroubovaným brzdovým třmenům, dodávky Sprinter kvůli riziku požáru a picupy X-Class kvůli úniku oleje. U Seatů Arona a Ibiza nemusí být řidič informován o nepřipoutaných pasažerech na zadních sedadlech a u Subaru Outback může selhat funkce rozpoznávání objektů a může dojít k neúmyslné aktivaci funkce nouzového brzdění „Eyesight“.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 47. týdne 2021

Make, Model (years)Problem
Chrysler 300 (2020)Čelní sklo nemusí být správně připevněno.
Dodge Challenger (2020)Čelní sklo nemusí být správně připevněno.
Dodge Charger (2020)Čelní sklo nemusí být správně připevněno.
Mercedes-Benz E-Class (2021)Montážní šrouby třmenů kotoučových brzd na přední nápravě nemusí být v souladu s technickými požadavky.
Mercedes-Benz S-Class (2021)Montážní šrouby třmenů kotoučových brzd na přední nápravě nemusí být v souladu s technickými požadavky.
Mercedes-Benz CLS (2021)Montážní šrouby třmenů kotoučových brzd na přední nápravě nemusí být v souladu s technickými požadavky.
Mercedes-Benz EQS (2021)Montážní šrouby třmenů kotoučových brzd na přední nápravě nemusí být v souladu s technickými požadavky.
Mercedes-Benz Sprinter (2020 – 2021)Izolace kabelového svazku se může prodřít.
Mercedes-Benz X-Class (2017 – 2020)Zpětné potrubí chladiče oleje se může prodřít.
Renault Twingo (2019 – 2021)Vnější plášť kapoty nemusí být řádně spojen s její konstrukcí.
Seat Arona (2021)Chyba softwaru v řídicí jednotce sdružených přístrojů.
Seat Ibiza (2021)Chyba softwaru v řídicí jednotce sdružených přístrojů.
Subaru Outback (2020 – 2021)Funkce rozpoznávání objektů může za určitých okolností fungovat nesprávně.

-rb-


Kam dál?Co by měl udělat majitel?

Pokud si myslíte, že by se svolávací akce mohla týkat vašeho vozu, měli byste se obrátit na nejbližší autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla vyřešena předchozím majitelem v případě, že se jedná o vůz koupený "z druhé ruky". Použít můžete náš vzorový text žádosti a vyhledávač servisů jednotlivých značek.

Jestli máte zájem o detailnější prověření – jako například skutečný rok výroby, servisní historie, záznamy o poškození a další údaje z historie vozu, doporučujeme systém Autotracer.

Ověřit historii vozidla
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)