Svolávací akce pro malé modely Fiat, Kia a Lancia; dodávky Mercedes s rizikem požáru (týden 23/22)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Kia Soul – snímače airbagu
– Fiat 500 – převodka řízení
– Lancia Ypsilon – převodka řízení
– Mercedes V-Class – riziko požáru


Čtyři svolávací akce pro čtyři modely čtyř značek byly vyhlášeny přes Rapex ve 23. týdnu 2022.

Po jedné akci mají značky Fiat, Kia, Lancia a Mercedes-Benz – viz tabulka na konci článku.


  • Máte jiné auto? Nedávné svolávačky rozdělené podle značek a modelů najdete zde.

Automobilka Kia vyhlásila svolávací akci pro 164.590 vozů modelové řady Soul, u kterých se mohou v případě nehody oddělit oba snímače čelního nárazu. To může ovlivnit aktivaci airbagu a zvýšit riziko zranění. Postiženy mohou být vozy vyrobené od července 2013 do června 2015. V předchozích týdnech měla Kia svolávačky i pro další modely.

Fiat svolává 174 malých modelů 500 a 500 Abarth vyrobených na konci letošního března. Pojistná matice táhla převodky řízení může být nedostatečně utažena, což může vést ke ztrátě možnosti řízení a zvýšit riziko nehody. Stejná závada může být i u příbuzné Lancie Ypsilon ze stejného období.Mercedes-Benz oznámil svolávací akci kvůli riziku požáru u několika modelových řad v lednu 2022. Nyní byla tato akce rozšířena i pro dieselové modely Vito a V-Class a celkově dosáhla bezmála milionové hranice v počtu svolávaných vozů. Psali jsme o ní v článku Riziko požáru: Mercedes rozšiřuje svolávací akci na téměř milion aut.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 23. týdne 2022

Make, Model (years)Problem
Fiat 500 (2022)Pojistná matice táhla převodky řízení může být nedostatečně utažena.
Lancia Ypsilon (2022)Pojistná matice táhla převodky řízení může být nedostatečně utažena.
Kia Soul (2013 – 2015)V případě nárazu se mohou oba snímače čelního nárazu oddělit.
Mercedes-Benz V-Class / Vito (2020 – 2021)Vakuově ovládané čerpadlo chladicí kapaliny nemusí být správně utěsněno mezi okruhy chladicí kapaliny a podtlaku.

Kam dál?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)