VW svolává 56.000 modelů Golf 8 kvůli aktualizaci softwaru


Automobilka Volkswagen bude aktualizovat software infotainmentu a couvací kamery u 56 tisíc modelů Golf osmé generace vyrobených před červencem 2020. Zvací dopisy začala majitelům dotčených aut rozesílat 11. ledna 2021. Aktualizace v servisu bude trvat minimálně pět hodin.

Volkswagen Golf 8 neměl v loňském roce zrovna hladký start. Softwarové problémy zejména v modulární sadě infotainmentu (MIB II) způsobovaly zpoždění ještě před zahájením sériové výroby. A v polovině května 2020 musela automobilka dokonce výrobu nového Golfu zastavit. Interní šetření totiž zjistila, že některá vozidla nejsou schopná přenášet spolehlivě data do řídicí jednotky online připojení (OCU3). Proto nebylo možné zaručit plnou funkčnost systému tísňového volání eCall. Volkswagen na to konto svolával několik tisíc aut. Problémy s eCall měly i Škodovky Octavia 4, Kamiq a Scala – viz starší články níže.Tato bezplatná servisní kampaň není v pravém smyslu svolávací akcí a zřejmě se neobjeví ani ve výstražném systému EU Rapex, protože závada neohrožuje bezpečnost ani zdraví uživatelů. V autorizovaném servisu bude do vozu nainstalován nový software a v případě některých mild-hybridních verzí (7.400 vozů) dokonce jedna řídicí jednotka. Z celkového počtu 56.000 vozů je 26.000 registrováno v Německu.

Podle mluvčího společnosti VW by měla celá operace trvat v průměru asi pět hodin, ale v případě nutnosti výměny řídící jednotky podstatně déle. Zákazníci by měli počítat s tím, že pokud své vozidlo přivezou do servisu ráno, večer si ho budou moci vyzvednout. Volkswagen poskytne po dobu, kdy bude auto na dílně, náhradní vozidlo. Servisní kampaň je pro zákazníky dobrovolná a bezplatná.

Volkswagen Golf 8 modelového roku 2020 s automatickou převodovkou byl svoláván ke konci minulého roku spolu s dalšími modely VW také kvůli možnému prasknutí brzdového pedálu. Psali jsme o tom v článku Volkswagen svolává tisíce nových aut kvůli problému s brzdovým pedálem

-rb-

Zdroj: auto-motor-und-sport.de


Kam dál?Tip: Neplatíte zbytečně moc za povinné ručení nebo havarijní pojistku?

Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)