VW Group svolává tříválce 1.0 TSI. Najdeme je i ve Fabii, Octavii a dalších škodovkách


Volkswagen Group bude celosvětově svolávat celkem 9 192 vozů koncernových značek VW, Seat a Škoda. Všechna vozidla jsou vybavena tříválcovým motorem 1.0 TSI s přímým vstřikováním paliva.

Svolávací akce se týká vozidel vyrobených v letech 2018 až 2020. Postižené mohou být modely VW Caddy, Golf, Golf Sportsvan, Passat, Polo, Sharan, Touran, T-Coss, T-Roc a Up.

V případě Seatu se jedná o modely Arona, Ateca, Ibiza, Leon a Toledo.

Škoda Auto bude svolávat některé modely Fabia, Kamiq, Karoq, Octavia, Rapid a Scala.

Důvodem opatření jsou vadné vstřikovací ventily, které mají příliš vysokou míru netěsnosti. Do spalovací komory se tak může nechtěně dostat větší množství paliva, kvůli čemuž již nebude vozidlo splňovat zákonné limity znečišťujících látek.



Vadné vstřiky budou v autorizovaném servisu vyměněny za nové. Oprava by neměla trvat déle než dvě až tři hodiny.

Kódy svolávacích akcí a počty vozů jsou podle jednotlivých značek následující: „24FO“ (VW – 4.800 vozů), „24FP“ (Seat – 2.283) a „24FQ“ (Škoda – 2.109, z toho 337 v ČR).

-rb-

Zdroj: focus.de


Kam dál?





Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2023
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2023. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)