Mercedesu Sprinter může prasknout tažné zařízení, uvolněná sedadla u Audi (týden 46/20)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Audi A4, A5, Q3 – špatně přišroubovaná sedadla
– Mercedes-Benz Sprinter – tažné zařízení


Dvě svolávací akce pro čtyři modely dvou značek byly vyhlášeny přes Rapex ve 46. týdnu 2020. Po jedné akci mají značky Audi a Mercedes-Benz.

Únavová pevnost koule tažného zařízení může být nedostatečná u dodávek Mercedes Sprinter vyrobených od září 2007 do června 2020. Ve výsledku by zařízení mohlo prasknout, čímž by se zvýšilo riziko nehody. Kvůli závadě na tažném zařízení svolávaly v poslední době i jiné značky jako Peugeot, Citroën, Audi a Volkswagen. Najdete je v našem archivu pod tagem karoserie.

Připomeňme také, že v březnu 2018 byla velká svolávací akce pro samotné koule tažného zařízení německého výrobce Al-Ko, které se tehdy dotkly všech výrobků na trhu – psali jsme zde.Audi A4, A5 a Q3 vyrobené letos červenci mohou mít špatně přišroubované rámy sedadel k vodícím lištám. V případě nehody by se mohla sedadla utrhnout.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.Svolávací akce 46. týdne 2020

Make, Model (years)Problem
Audi A4 (2020)Šroubové spojení připevňující rám sedadla k vodící liště sedadla nemuselo být správně provedeno.
Audi A5 (2020)Šroubové spojení připevňující rám sedadla k vodící liště sedadla nemuselo být správně provedeno.
Audi Q3 (2020)Šroubové spojení připevňující rám sedadla k vodící liště sedadla nemuselo být správně provedeno.
Mercedes-Benz Sprinter (2007 – 2020)Únavová pevnost koule tažného zařízení může být nedostatečná.

-rb-


Kam dál?
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2021
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2021. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)