Svolávacích akcí a problémů s elektromobily a hybridy přibývá (týden 44/20)


Svolávací akce tohoto týdne:
– Nissan Leaf – řazení
– Nissan e-NV200 – řazení
– Polestar 2 – modul baterie


Tři svolávací akce pro tři modely dvou značek byly vyhlášeny přes Rapex ve 44. týdnu 2020. Dvě svolávačky vyhlásil Polestar, jednu Nissan.

Všechny tři svolávačky tohoto týdne se týkají elektromobilů. U Nissanů e-NV200 a Leaf je problém s voličem rychlostí, který nemusí auto zabrzdit při nastavení do pozice „Park“. To se pak může dát do samovolného pohybu.

U Polestaru 2 může být vadný software Battery Energy Control Modulu (BECM), což může způsobit ztrátu pohonu za jízdy a zastavení vozidla. A protože budou svolávány všechny zatím vyrobené kusy, budou jim zároveň seřízeny hlavní světlomety, které mohou svítit příliš vysoko.

Pro plug-in hybridy, mild-hybridy i čisté elektromobily bylo v poslední době vyhlášeno hned několik svolávacích akcí. Přinášíme přehled všech článků, které jsme na toto téma zatím publikovali. Kvůli stále častějšímu výskytu problémů jsme také zavedli nový štítek EV/Hybrid.

Podrobnosti ke svolávacím akcím tohoto týdne najdete v tabulce níže.


Přehled článků o problémech EV/Hybridů


Svolávací akce 43. týdne 2020

Make, Model (years)Problem
Nissan Leaf (2019)Nesprávné zafixování parkovacího zámku při přepnutí do polohy „Parkování“.
Nissan e-NV200 (2019)Nesprávné zafixování parkovacího zámku při přepnutí do polohy „Parkování“.
Polestar 2 (2020)Software modulu řízení energie baterie Battery Energy Control Module (BECM) může být vadný.
Polestar 2 (2020)Svit světlometů mohl být nastaven příliš vysoko.

-rb-


Kam dál?
Source: Weekly overview reports of RAPEX notifications, published free of charge in English on http://ec.europa.eu/rapex, © European Union, 2005 – 2020
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Svolávačky.cz, 2016 - 2020. Odpovědnost za překlad nesou Svolávačky.cz. V případě nesouladu je rozhodující anglické znění.
Zveřejňováno na základě mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0 International (CC BY 4.0)